Design / Produkt

All you need is…Pelty!

Vše, co nyní potřebujete, je svíčka. Již žádné kabely a elektřina. Pouze oheň a vaše oblíbená hudba. Pelty je výjimečnou novinkou na italském trhu a naprosto se liší od ostatních reproduktorů. Je totiž napájen pomocí jedné čajové svíčky.

Projekt je zatím rozpracovaný a financovaný díky obdobě konceptu podobnému Kickstarteru, nazvanému Indiegogo. V něm můžete podpořit mladé italské designéry jakoukoliv částkou, či dokonce předobjednáním této novinky.

Přestože Pelty je poměrně malý a výkonnost svíčky se zdá být nedostačující, výrobce slibuje celkem zajímavé technické výkony: impedance 8 Ohm, 12 W, 125 Hz. Což je na reproduktor vyrobený ze skla a keramiky, který je navíc „rozehrán“ jednou svíčkou, celkem slušný výkon. Keramické tělo svícnu bude navíc dostupné v 8 barvách.

A jak to celé funguje? Pelty transformuje tepelnou energii generovanou ohněm svíčky do elektrické energie, potřebné k napájení reproduktoru. Technologickým srdcem Pelty je TEG (Thermo elektrický generátor) také zvaný „Peltierův článek“.

Tajemství Pelty ale spočívá i ve výrobě komponentů. O výkonu a funkčnosti Pelty – bluetooth reproduktoru na svíčku – se můžete přesvědčit díky možnosti Indiegogo již koncem roku 2014. Více na Pelty.

 

< >
peltyspeaker
peltyfrombottom
peltycandle
pelty

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS