Hudba / Kultura

Klaxons: Love Frequency

Ostrovní indie rockeři Klaxons měli vedle kytar vždy blízko i k taneční hudbě. Svojí lásku k houpavým frekvencím vyznává tahle „new rave“ formace i na své v pořadí již třetí desce Love Frequency. Nynější čtveřice z Londýna se poprvé na scéně zjevila s řádkou sedmipalcových singlů v roce 2005.

Za svůj dlouhohrající debut Myths of the Near Future obdrželi prestižní britskou cenu Mercury za rok 2007 a svůj raketový (a strmě úspěšný) vstup na světovou scénu indie rocku ztvrdili kritikou i publikem skvěle přijatou druhou deskou Surfing the Void, na které vedle řízných akordů dali průchod i podobně říznému smyslu pro humor (viz. dnes již notoricky známý cover s kočkou ve skafandru).

Na novince Love Frequency se do spirál tanečních beatů a kvílivých syntezátorů vrhají po vzoru raných MGMT bez zábran a s vervou sobě vlastní hned na začátku stopáže. Deska si své svižné tempo vystavěné doslova pro taneční parkety drží prakticky celou dobu – a i přes instantní hitový potenciál většiny skladeb rozhodně nejde jen o pouhý slepenec chytlavých singlů, ale o souvislý signál skvělé hudby. Naladit se na optimistickou elektrofrekvenci nových Klaxons totiž není vůbec těžké – stejně jako si jejich desku Love Frequency zamilovat hned na první poslech.  

 

 

< >
klaxons

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS