Domácí kino / Hi-FI

Představujeme Dolby Atmos pro domácí kina

Jedním z nejdůležitějších prvků domácích kin, jejichž instalací se zabýváme, je kromě obrazu samozřejmě také zvuk. Věděli jste, že pojem 3D se již nepoužívá pouze ve spojitosti s obrazem, ale nově i se zvukem? Laboratoře Dolby přišly na to, jak začít pracovat s vertikální osou zvuku a ještě více tím prohloubit prostorový zážitek při sledování filmů. Představujeme Dolby Atmos pro domácí kina!

U Dolby Atmos se doplňkové reprosoustavy a AV receiver postarají o dokonalé souznění jak mluveného slova, tak lokalizací ruchů a tím docílí přirozeného vnímání prostoru. Hlavní rozdíl od předešlého způsobu přenosu zvuku je především způsob využití zvukových kanálů.

U nejrozšířenějších prostorových formátů (Dolby Digital, Dolby TrueHD, atd.) zvukaři určovali jednotlivé ruchy, zvuky a hudbu a přiřazovali je k šesti kanálům. Lokalizace zvuku se tak určovala hlasitostí reprodukce a posluchačův mozek tak sám odvodil, odkud daný zvuk pochází. Datový proud Dolby Atmos obsahuje informace o lokalizaci až 128 kanálů.

Pro menší kina je samozřejmě možné použít menší počet reproduktorů. Pro domácí použití se počítá se třinácti kusy, ale nebojte, pokud již máte 5.1 kino, tak stačí přikoupit čtyři a Dolby Atmos zažijete také. I když v trochu omezené míře.

Hlavní změnou v „konstrukci“ domácího kina je totiž nezbytnost využití optimálně čtyř stropních reproduktorů. Novinka si vyžádá i nový AV Receiver. Výrobci zvučných jmen jako je Integra, Onkyo, nebo Denon ale slibují v krátké době software upgrade pro novější modely přístrojů. Společnost Dolby nyní také nabízí okolo 150 filmů se zvukovou stopou určenou pro Dolby Atmos a jejich počet se nadále zvyšuje.

Během krátké doby budeme Dolby Atmos instalovat také v našem showroomu ve vinohradském Pavilonu. A je na co se těšit! Budeme vás již brzy informovat!

 

 

 

< >
home-theater-setup-basics-more-like-this
dolbyhome
dolby
hear the whole

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS