Hudba / Kultura

Robert Plant: Lullaby and…The Ceaseless Roar

Být stárnoucím členem legendární rockové skupiny může být dost ošemetná věc – zvláště jde-li o tu dost možná nejslavnější a nejvlivnější (a co se týče komerčních měřítek i jednu z vůbec nejúspěšnějších) rockovou formaci na světě. Řeč je samozřejmě o britských Led Zeppelin – a jejich stárnoucím je zde míněn zpěvák Robert Plant. V jeho případě by se ovšem namísto „stárnutí“ mělo rozhodně mluvit o „zrání“.

Robert Plant je totiž vytrvale nejaktivnějším členem bývalé ostrovní čtveřice, která byla se svými mamutími shows v sedmdesátých letech snad nejvýstižnějším předobrazem rockového božstva. Přestože si Plant v současnosti sklízí svůj díl kritiky od zbylých dvou členů i světa za svojí neochotu k dalším koncertním reunionům, jeho sólo kariéra platí už od počátku osmdesátých let za věc hodnou sledování. Jeho nejnovějším projektem, ve které Plant dále rozvíjí svůj vokální rozsah i lyrické ambice, je skupina Sensational Shape Shifters, se kterou právě vydává první desku (a svou již desátou sólovku) Lullaby and…The Ceaseless Roar. Album nese ozvuky jeho lásce k anglické folk music i bluesovým tradicionálům, kterými se v počátcích inspirovali i Led Zeppelin, ale jde však mnohem dál – a svým eklektickým zvukem vpravdě vystihuje postavu svého autora, neúnavného hudebního světoběžníka, který toho má i po 35 let po rozpadu své nejslavnější skupiny stále hodně co říct.

V minulosti jsme Led Zeppelin věnovali večer Linn Lounge, který je konceptem hi-fi výrobce a hudebního vydavatelství Linn. Cílem události je přiblížit posluchačům tu nejlepší dostupnou kvalitu zvuku skrze ty nejkvalitnější produkty značky Linn. Brzy se můžete těšit na další zajímavé interprety… Budeme vás informovat!

 

 

< >
rober plant
Timbre Rock & Roots Festival 2013
robert-plant-1024x767

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS