Extra

Češi předvedli jednu z největších projekcí: BUCUR555

České uskupení The Macula, o kterých jsme již psali v minulosti, předvedlo další neuvěřitelný videomapping. Tentokrát se promítalo na parlamentní palác v Bukurešti a šlo tak o jednu z největších projekcí na světě.

Kromě českého týmu byly 20. září k výročí 555 let založení města přizvané také týmy z Polska, Maďarska, Rumunska a Francie. Každý z nich měl přesně 5 minut 55 sekund na to, aby oslovil stotisícové publikum. Videomapping od The Macula byl ale ohromující.

Jistě si pamatujete videomapping na kostel sv. Ludmily v Praze, kde byly použity 3 projektory. Na největší budovu v Evropě a po americkém Pentagonu také na celém světě bylo použito 104 projektorů Panasonic o světelném výkonu 20.000 lumenů.  Projektory byly nainstalovány na 6 věžích, doprovázeny zvukem ve formátu AAC . Výsledné rozlišení samotného videa bylo 8K.

Je jen těžko představitelné, kolik úsilí a práce stojí za bezmála šesti minutovou projekcí. Nejdůležitější roli hraje přesné načasování a grafické zpracování animace, ale také vzdálenost projektorů, výška, úhel a řada dalších faktorů. Celý videomapping je samozřejmě doplněn zvukem, který musí správně doplnit projekci. 

Amar Mulabegovič o projektu BUCUR555 říká: „Každé město je jiné a Bukurešť je mezi evropskými městy výjimečná. Je to dáno její pohnutou historií a geografickou polohou. Bukurešť je kulturní unikát, z kterého lze čerpat poučení i potěšení nejen pro celý evropský region. Naší projekcí jsme se snažili vzdát hold nádhernému městu a zprostředkovat v abstrahované formě místním obyvatelům energii, kterou v nás vyvolává… Projekci jsme rozdělili na pět částí v duchu čísla 555, které symbolizuje stáří Bukurešti.“

 

 

V těchto pěti částech byl patrný architektonický řád budovy; urbanistický plán města Bukurešť, hra stínů, objemu a světel, která se snaží vykreslit rozdílný náhled obyvatel na město. V předposlední fázi bylo možné zahlédnout náznaky města z ptačí perspektivy, kdy měl divák pocit jakoby budovy vycházely přímo z oken paláce. Poslední část videomappingu byla pak propojena s barvami Rumunské vlajky a zakončena odkrytím čísla 555.

Řadu videomappingů, světelných a interaktivních instalací od českých i zahraničních skupin máte možnost vidět od 16.- 19.října v Praze, v rámci festivalu SIGNAL. Více o festivalu zde.

< >
BUCUR555_02
BUCUR555_03
setup 03 (photo by SquareOne Studio)
setup 05 (photo by SquareOne Studio)
Pandora Box - camera mapping

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS