Hudba / Kultura

MØ: No Mythologies To Follow

Největší hudební objev poslední doby z Dánska má pouhá dvě písmena v názvu a jedno album (a jedno EP) na kontě – už teď je však jasné, že zpěvačka a skladatelka MØ patří k nadějím a světlé budoucnosti popmusic. A to nejen té dánské…

Karen Marie Ørsted je 26 let a za necelé dva roky trvající kariéru se stačila stát nejlepším hudebním vývozním artiklem své země. Rozhodně však není nějakou regionální specialitou dánského království, ale plnokrevnou globální popovou hvězdou, která spolupracuje s producenty jako je Diplo, vystupuje v Saturday Night Live a tvůrčím způsobem se podílí na skladbách australské rapperky Iggy Azalea nebo projektu Major Lazer.

Debutové album MØ s názvem No Mythologies To Follow vyšlo už letos v březnu, nezestárlo však ani o den. 12 skladeb desky, na které se producentsky podílel třeba dánský beatmaker Eloq nebo sám Diplo, tvoří ideální poznávací přelet nad současným klubovým hnízdem – minimálně co se týče produkcí, je MØ rozhodně up-to-date. Hlasové dispozice a unikátní přednes však staví její hudbu ještě o level výš. MØ, místy zní jako Lana Del Rey, jinde jako Grimes – druhou jmenovanou ostatně připomíná i svým DIY přístupem a názory. MØ je popová star nového milénia každým coulem – a pokud jste se s její osobitou tvorbou ještě nestačili blíže seznámit, urychleně to napravte.

 

 

< >
MO
mo concert

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS