Design / Koncept

Plovoucí kino: Nová zábava budoucnosti

DAKAR není jen hlavním městem Senegalu a každoroční off-road závod, ale také soutěž pořádaná uznávanými architekty a režiséry jakým byl například Ousmane Sembene. Její přesný název je DAKAR: Temporary Cinema ideas competition. A jak název napovídá, ve hře jsou hlavně kina.

Soutěžící z celého světa dostávají šanci otestovat své schopnosti a originalitu při návrhu kina, které hraje důležitou roli nejen z hlediska udržitelného rozvoje, ale také jako nástroj k posílení komunity. Ze tří hlavních vítězů nás nejvíce zaujal projekt „Floating Cinema“ od architekta Min Wook Choi z Jižní Koreji.

Jeho plovoucí kino má rozlohu až 684m2 a výšku 10 metrů. Nadšení poroty získalo také díky použitým materiálům – jedná se totiž o recyklované dřevěné desky z opuštěných či zastaralých rybářským lodí. Vyplutím kina z přístavu tak dává těmto dřevěným kusům další šanci.

Vzhledem k poloze města Dakar je přístup do kina zajištěn ze břehu, a jak sám architekt říká: „Na plovoucí kino narazíte kdekoliv na břehu města, objeví se ale vždy pouze dočasně. Jakmile lidé vstoupí na palubu kina, loď (tedy kino samotné) začne plout. Floating Cinema tak nabízí nové a odlišné zážitky ze sledování filmů.“

Pro více informací navštivte: [AC-CA]

< >
Floating cinema
FC2
FC3

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS