Design / Koncept

Mi.Mu rukavice: Hudba složená gesty

Mi.Mu je neziskový startup, za kterým stojí tým kvalifikovaných hudebníků, umělců, vědců a technologů převážně z Velké Británie. Všichni dohromady se podílejí na rozvoji tzv. nositelné elektroniky.

Projekt, pod vedením britské muzikantky Imogen Heap, nyní vyvíjí hudební rukavice, které detektují gesta.  Mi.Mu rukavice tak nabízejí nový a flexibilní přístup k ovládání zvuků a vzniku hudby ve spojení s intuitivním lidským pohybem.

Mi.Mu rukavice využívají celou řadu různých snímačů pro sledování polohy, směru, rychlosti a držení ruky nositele. Stávají se tak velice intuitivním nástrojem, reagujícím i na ty nejmenší pohyby a tóny.  

Vývojář Gawain Hewitt věří, že by technologie mohla odstranit překážky ve vytváření hudby pro lidi se zdravotním postižením, které jim neumožňuje používat tradiční nástroje.

„Doufám, že rukavice umožní vytvářet expresivní hudbu lidem, kteří nejsou schopni vyjádřit, co se odvíjí v jejich myšlenkách.“ Zřejmě s nimi nezahrajete kytarové sólo Bonamassy či Beethovenovu 7. Symfonii, pomůžou vám ale vyjádřit vaše pocity, nálady a otevřou dveře vaší kreativitě a to vše za pomocí pohybu. Hudba se tak stává také fyzickým procesem.

Koneckonců, vytváření hudby pomocí Mi.Mu rukavic, se tak pro některé může stát také tancem. Na precizní verzi rukavic Mi.Mu se stále pracuje a jak se týmu daří, můžete sledovat na stránkách Mi.Mu gloves

 

 

< >
imogenheap
imogenheapgloves

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS