Design / Koncept

Vj Suave: Tak trochu jiný videomapping

Vj Suave je umělecká dvojice, pocházející ze Sao Paula, která spolu tvoří již od roku 2009. Jak sama dvojice tvrdí, komunikují s lidmi prostřednictvím kreseb, animací a poezie. To vše ale v ulicích po celém světě. Nejedná se ale o klasický videomapping,  jak ho již známe…

Ygor Marotta a Ceci Soloaga ke svým projekcím využívají dvě tříkolky, vybavené projektorem, baterií, reproduktorem a počítačem s animací. Jsou používány tak, aby krátké animované poezie mohly cestovat prostorem a osvětlovaly plochy, které běžně v ulicích vidíme, ale těžko si na nich představíme promítání příběhu.
Projekce osvětlují zdi, stromy, jezera, chodníky nebo také publikum. S připraveným videem je možné manipulovat v reálném čase a hravě tak s diváky spolupracovat. Nejnovější projekt nazvaný Suaveciclos byl k vidění již v Rusku, Lucembursku, Německu, v Brazílii ale také na Slovensku.

Mezi starší projekty pak patří například Homeless představený v Sao Paulu; Folclore Digital směrovaný zejména na děti; nebo projekce v přírodě nazvaná La Cena.

Více o projektech dua Vj Suave se dozvíte zde.

< >
vjsuave1-712x474
vjsuave2-712x474
vjsuave3
vjsuave4

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS