Design / Koncept

Hudba poháněná stovkami ocelových kuliček

Švédský hudebník Martin Molin se dlouhá léta zabývá hudební produkcí na zvonkohry, traktofony či thereminy. Nyní ale trumfl svou hudební zdatnost s vynálezem vlastní výroby, který nazval Wintergatan Marble Machine.

Jedná se o hudební box naplněný různými nástroji, strunami, klikami, včetně kaskádového okruhu pro dva tisíce ocelových kuliček. Tyto kuličky jsou rozpohybovány otočnou klikou a pomocí trychtýřů, kladek a trubek svým pohybem aktivují velký buben, činely, vibrafon a další nástroje.

Molin začal na projektu pracovat v srpnu 2014 a předpokládal, že nad ním stráví přibližně dva měsíce. Ale složitost návrhu a výroba tři tisíce součástek nakonec zabraly 14 měsíců. Pokroky své výroby pak Molin zveřejňoval ve svých videích na YouTube.

Podle jeho slov není technicky reálné v dohledné době vidět Wintergatan Marble Machine na výstavách a exhibicích po světě, protože přístroj by musel být k jeho přesunu kompletně rozebrán a opět složitě sestaven. Molin však doufá, že v budoucnu sestaví více takových hudebních zařízení, které budou menší a vhodnější pro přepravu.

Více o jeho zajímavých projektech se dočtete na oficiálních stránkách.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS