Design / Koncept

Must see: Unikátní představení na pražském sídlišti

Domovní schůze v kočárkárně, blikající televizory, hluční sousedé. Sen švýcarského architekta Le Corbusiera, který považoval koncept Zářícího města za „bydlení v zeleni pro všechny“ se rozplynul. Masová výstavba sídlišť v době socialismu však poskytla domov třetině obyvatel poválečné východní Evropy. Zářící město se stalo také námětem pro jedinečné multimediální site-specific představení českého režiséra Jana Mocka a Táni Švehlové.

Ti v roce 2015 společně uvedli také videowalk nazvaný Play Underground. Představení Zářící město, které proběhne ve dnech 13. – 15. dubna ve večerních hodinách, je však ještě více interaktivní.

Experimentální zvukové představení pro tři herce se žánrově pohybuje na pomezí divadla a soundartu. Vypraví příběhy tří postav na pozadí širších celospolečenských změn. Zářící město je primárně založené na auditivní složce a pomocí tříkanálových sluchátek pak mohou diváci přepínat mezi jednotlivými ději.

„O svých sousedech se v paneláku dozvídáte hlavně skrze zvuky procházející stěnami. Naším záměrem bylo vytvořit performanci, která bude založená na auditivní složce. Proto jsme zvolili přenos tří stop zvuku skrze tříkanálová sluchátka, což zároveň divákům umožňuje interaktivně přepínat mezi simultánními zvuky a skládat si tak svoji vlastní inscenaci. Žádný divák tak neuvidí celé představení, ale pouze jeho část. Panelová sídliště nás fascinují svojí estetikou, která vytváří unikátní scénografii a také masovým měřítkem. Stačí se podívat z okna, abyste si udělali obrázek o sledovanosti televizních kanálů. Je to takový stát ve státě, město ve městě“, říká Jan Mocek, jeden z autorů projektu.

 

zarici mesto FB

 

Unikátní představení proběhne ve vnitrobloku Vybíralova na sídlišti Černý Most tuto středu, čtvrtek, nebo pátek od 20 hodin. Více se dozvíte zde. Kapacita představení je omezena počtem sluchátek. Zarezervujte si ty své symbolickou částkou na goout.cz

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS