Film / Kultura

American Honey: Láska, život, prachy a Amerika

Amerika jako země splněných snů, Shia LeBoeuf jako sexy bezďák a příběh jedné bezstarostné dodávky plné marných teenagerů. Oslavné recenze a cena poroty festivalu v Cannes svědčí i o řemeslných kvalitách snímku, American Honey je ale především filmem, na který se prostě dobře kouká. Ultimátní road trip je velmi osobitou podobou Amerického snu a hlavně esencí označení „white trash romance.“

Film otvírá příznačná scéna, kde se osmnáctiletá jižanka Star přehrabuje se svými mladšími sourozenci v kontejneru na odpadky. Pokroucenou rodinu ale chvíli poté opustí, když jí Shia LeBoeuf nabídne práci podomního prodejce, a vydá se na nejhorší a zároveň nejlepší dobrodružství svého života. Režisérka Andrea Arnold v návaznosti na své předchozí úspěšné filmy Red Road a Fish Tank dokazuje, že jsou jí stále blízká témata zlomených srdcí a ztracených dívek, ale také, že jí kreativita ani smysl pro krásu neopouští. Na ten největší trip plný sytě barevných záběrů , poetických celků a zároveň úchvatnýchdeatilů tak bere diváka. Autenticitu zajistila především neuvěřitelným obsazením včetně hlavní neherečky, Sashy Lane, pro kterou byla Star v American Honey její první rolí – režisérka údajně Sashu Lane viděla poprvé při opalování na pláži a ihned ji pozvala na casting. Sasha (ne)zkušenost ale dohání drzou, specifickou krásou, přesvědčivostí a neuvěřitelnou uvěřitelností. To samé se dá říct ale o celé posádce dodávky. Partu neučesaných, namalovaných, potetovaných, opálených a všemi směry půvabných teenagerů vede geniálně otravná Riley Keough (známá z The Runaways nebo loňského Mad Maxe) a její podpantoflácký přítel Shia LeBeouf, který ve své roli praštěného atraktivního floutka se sklony k agresi pravděpodobně hraje prostě sám sebe.

Extrémní porci swagu nabízí soundtrack plný hlubokých, basových linek a drsného rapu. Krom doprovodu k filmu tyto tracky vytváří soundtrack k životu postav: každá další jízda autem, každý další job, každý večírek doprovází Mildred Hill & Patty Hill, Rae Sremmurd, E-40 nebo Ciara, a vy si je budete při odchodu z kina pobrukovat. U větru ve vlasech a romantických chvilek nechybí Mazzy Star nebo Bruce Springsteen a pochopitelně se dočkáte i melancholické American Honey. Největší party ale u zarytých hoperů nastává, když hraje Rihanna.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS