Hudba / Kultura

Lady Gaga: Joanne

Šaty ze syrového masa jsou prý minulostí, Lady Gaga by ráda, abychom ji nyní brali jako seriózní rockovou hudebnici. Po propadáku minulého alba ArtPop mění americká zpěvačka dramaticky svoji image a na svém čtvrtém studiovém počinu Joanne utíká od blyštivého tanečního popu ke country-rockovým baladám. S přerodem jí mají pomoci Beck, Josh Homme nebo Kevin Parker z Tame Impala.

Lady Gaga ale vždy byla hlavně velkou manipulátorkou a ledacos naznačuje, že obyčená vesnická holka v riflích a kovbojském klobouku je nejspíše jen její další role. I pod rockovými dojáky totiž pořád tepe srdce popové královny a vlastně by stačilo málo a John Wayne a Dancin‘ in Circles by mohly být hity pro diskotéky. Gaga ale nic takového nechce, v roce 2016 jí stačí zaplivané bary.

Joanne se obejde bez zvukové pyrotechniky a když má Lady Gaga v ruce silný materiál (titulní píseň nebo duet Hey Girl natočený s Florence & The Machine), jeden by uvěřil v znovuzrození hvězdy. Na desce ale převažují slabší písničky, kde výrazné melodické nápady nahrazují teatrální vokály a emoce jak z mýdlových oper. Pokus o návrat na vrchol tak není moc přesvědčivý a končí v křeči.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS