Hudba / Kultura

Solange: A Seat at the Table

Zpěvačka Solange Knowles byla dlouhé roky ve stínu své slavnější sestry Beyoncé. Z nevděčné role „té druhé“ ale udělala výhodu – rozhodla se vykašlat na popové hitparády, zamířila hlouběji do vod černé hudby a na svém třetím studiovém albu A Seat at the Table hrdě vykročila k vlastní slávě.

Její pojetí „black music“ je komplexnější než u starší sestry – tady vykukuje odkaz šedesátkového zvuku Motownu (Where Do We Go), o kus dál jsou slyšet náznaky sedmdesátkového funku (Junie) a ke slovu přijde i synthpop osmé dekády (Don’t You Wait). Nevzdává se ale ani napojení na současnost – na desce hostuje rapper Lil Wayne nebo soulový zpěvák Sampha.

Deskou se proplétají útržky rozhovorů s rapperem Masterem P komentující současnou situaci černé Ameriky. Aktivistický rozměr alba ale neruší, spíše podtrhuje hudbu, jež je politická tak nějak už sama od sebe – tím jak oživuje opomíjená zákoutí afroamerické tradice. Ačkoliv Solange disponuje podobnou barvou hlasu jako Beyoncé, je rozhodně méně předvídatelná. Když už je potřeba s někým srovnávat, pak bude lepší Erykah Badu. Stejně jako ona, stvořila Solange na A Seat at the Table z útržků minulosti zcela nový svět.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS