Design / Koncept

Nekonečné světlo Texasu

Světlo promítané do zrcadlové místnosti vytvořilo unikátní instalaci zdánlivě nekonečného prostoru. Audio-vizuální projekt byl představen tureckým umělcem Refikem Anadolem na akci SXSW v texaském Austinu.

Pro projekt Nekonečno (z anglického Infinity) využil místnost ve tvaru kostky, která byla ze všech stran pokryta zrcadly. Projektory svítící ze středů zrcadlových stěn byly naprogramovány tak, aby spolupracovaly a vytvářely tak nekonečné a navzájem se protínající vzorce.
„Světlo je hlavním elementem tohoto experimentu, které je využito zároveň k rozptýlení, ale také propojení hranic mezi dvěmi oblastmi : reálné/fiktivní a fyzické/virtuální,“ jak Anadol sám uvádí. „Vyznačují práh mezi imitací prostoru vytvořeného projekční technologií a prostoru fyzické zrcadlové kostky, ve které se divák nachází.“ Světelná show trvá 12 minut, během nichž se divák může v prostoru libovolně pohybovat. Autor nicméně uvádí, že nejlepší zážitek z instalace má divák ležící na podlaze. Nekonečno je jedním ze série audio-vizuálních instalací projektu Temporary Emmersive Environment Experiments, ve které jako první představil instalaci 40 Meters 4 Walls 8 Cubes – projekt z roku 2015.
„V rámci tohoto projektu bylo Nekonečno vybráno jako radikální koncept zpochybnění rámce iluzorního prostoru,“ řekl Anadol. „Překračují z běžné hranice vizuálního zážitku z plochého promítacího plátna k trojrozměrnému kinetickému a architektonickému prostoru vizualizace pomocí současných algoritmů.“
South by Southwest (SXSW) festival a konference se konala od 10. do 19. března.

Více o projektech Refika Anadola se dozvíte na jeho oficiálních stránkách.

Zdroj: dezeen.com

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS