Film / Hudba / Kultura

Kolonáda, filmy a večírky, to jsou 52. Karlovy Vary!

52. ročník mezinárodního filmového festivalu je na spadnutí! A to ne kvůli svému stáří, nýbrž proto, že začíná již tento pátek 30. června. Jako každý rok se do lázeňského města sjedou filmoví fanoušci, světoví novináři, filmoví tvůrci a herci a sklouznou do víru největšího českého filmového festivalu. Vary letos navštíví Uma Thurman, která převezme Cenu prezidenta festivalu a zahájí několik filmových projekcí, včetně obou dílů kultovního snímku Kill Bill. Těšit se můžete i na herce Jeremyho Rennera, který představí svůj nejnovější snímek Wind River, nebo hvězdu Oscarového snímku Místo u moře Casseyho Afflecka.

Zahajujícím filmem festivalu je americká romantická komedie Pěkně blbě se scénářem z vlastní zkušenosti pákistánského manželského páru Emily V. Gordon a Kumaila Nanjiani. Příběh se točí okolo mladého pákistánce Kumaila, který se vyhne všem rodiči dohazovaným pákistánským dívkám a po hlavě se zamiluje do bílé američanky Emily. Film měl premiéru na festivale Sundance, kde kritici ocenili zejména bezpřostřednost a upřímnost vyprávění, které nezklouzává k romantickým klišé. Za povšimnutí stojí i jiné americké filmy, zmíněný Wind River oceněný v sekci Un Certain Regard letošního Cannes, nejnovější film Sofie Coppoly Oklamaný s Nicole Kidman a Colinem Farrellem v hlavních rolích anebo praštěný půlnoční Baby Driver režiséra Antmana Edgara Wrighta. Na festival přijedou své nejnovější snímky uvést festivaloví oblíbenci jako běloruský režisér Sergej Loznica s filmem Austerlitz nebo brit Mark Cousin a jeho Stockholm, má láska. V rámci soutěže dokumentárních filmů bude mít světovou premiéru kontroverzní portrét českého neonacisty Svět podle Daliborka dokumentaristy Víta Klusáka; ve světové premiéře budou na festivalu promítány i české filmy Křižáček s Karlem Rodenem nebo Absence blízkosti s Janou Plodkovou. Debutovat budou na festivalu mimo jiné svérázný autorský indický film Cesta do Ralangu, který se účastní hlavní soutěže a Obludárium britské producentky a manželky Stinga Trudie Styler s queer tématikou.
Aeroport, známé večírkové útočiště pořádané pod taktovkou Aerofilms, se letos přesune na novou adresu, a to do Zahradní 23. Tam čeká každý večer ojedinělý hudební zážitek, ať se jedná o DJ set Floexe, páteční Nobodyho Addict tour, večírek s djs Radia 1 či Radia Wave anebo známé party pražských labelů Harmony a Komiks.

 

 

Pro více informací navštivte oficiální stránky 52.KVIFF

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS