Reference

SmetanaQ: Centrum českého designu

Ve druhé polovině loňského roku jsme realizovali audiovizuální řešení objektu na Smetanově nábřeží v Praze. Budova, poškozená výbuchem plynu v roce 2013, prošla rozsáhlou rekonstrukcí a renovací ve spolupráci s karlínským architektonickým studiem Qarta. Současný dům skrývá koncept sdílených prostor ateliérů českých designérů, kavárny a designového obchodu Deelive. Třetí patro slouží jako konferenční prostory a galerie.

Multifunkční sály jsou z pohledu řešení audia, videa a akustiky vždy výzvou. Proto jsme navrhli profesionální řešení s BSS procesorem, které může používat i laik a vyhoví všem současným trendům. V hlavní konferenční místnosti bylo nutné nejprve upravit dozvuk místnosti. Ozvěna by degradovala sebelepší audio systém a při delší přednášce by způsobila nežádoucí únavu hledících i přednášejících. Použili jsme jemně barevné tónované akustické desky, které se hodí k syrovému vzhledu stěn.

Audiovizuální systém pokrývá celý prostor několika místností a může sloužit jako společná zóna i několik samostatných. Systém lze lehce ovládat aplikací v tabletu. Přednášející tak může snadno nastavit hlasitost mikrofonů, podkresové hudby a video produkce v průběhu konání akce. Odpadá tak nutnost dalšího zvukaře nebo technika. Pro provoz galerie jsou na stěnách ovladače hlasitosti a přepínání zdrojů hudby. Obsluha galerie tak nemusí rozumět nastavování v tabletu a jednoduše pustí podkresovou hudbu přímo v místnosti. Pro připojení externích zařízení slouží několik přípojných míst. Variabilita použití je tedy opravdu veliká a možnostem konání rozličných akcí se meze nekladou.

Centrum designu SmetanaQ je přístupné veřejnosti, nyní zde probíhá výstava Linie, přijďte se podívat. Mimochodem, technologiemi nabité prostory jsou také k pronájmu.

 

Použitá technika:

BSS Blu 100

NEC P501X

JBL CBT70J-70JE-1

JBL Control HST

BSS Contrio EC-4BV

mikrofony AKG

koncové zesilovače CROWN

 

Photo by Tomáš Polák

< >
SmetanaQ_galerie
SmetanaQ_galerie_design
SmetanaQ_galerie_hall
SmetanaQ_galerie_akustika – kopie

Další reference

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS